HAKKIMIZDA

Güleç Demir Çelik A.Ş., kurulduğu 1988 yılından günümüze Türkiye genelinde inşaat demiri tedariği sağlamaktadır. Ticari, kamu, askeri ve sosyal projelerin başlangıç aşamasından itibaren güçlü finansman yapısıyla destek verirken, Türkiye’nin farklı coğrafi bölgelerinde farklı ürün gruplarının depolandığı, ana merkezden siparişlerin yönetildiği gelişmiş bir lojistik ağ kurmuştur. Güleç Demir Çelik A.Ş., Türkiye’nin büyük bankalarıyla kurumsal müşteri ilişkisi yürüterek sektörde hep rekabetçi bir fiyat politikası izlemiştir. Müşteri memnuniyetini kuruluş felsefesi olarak gören Güleç Demir Çelik A.Ş., köklü bir aile şirketinin kurumsallaşma sürecini başlatarak, çalışanlarıyla birlikte sektörde örnek gösterilmesi hedeflenmiştir.

Güleç Demir Çelik A.Ş., aktif büyüklüğü ve cirosu ile bağımsız denetime tabii bir kuruluştur. Nivera Projesi ile bir aile mesleği olan inşaat sektöründe de güçlü bir yer edinecektir.

Mimar

1978 Burdur doğumlu Mustafa Selçuk,1999 yılında Selçuk Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü bitirdi. 2006 yılında “Mekansal Programın Renovasyon Projelerindeki Yeri”konulu tez ve yüksek lisans çalışmalarını tamamladı. Mimarlık eğitimine başladığı 1995 yılından 2006 yılına kadar mimarlığa dair pek çok alanda ve çeşitli ofislerde mimar olarak çalıştı. 2007 yılından itibaren kurucusu olduğu MSA Mimarlık Ofisi ile çalışmalarına devam etmektedir. MSA Mimarlık; mimari proje üretimini, bir yapı üretim stratejisi olarak benimseyen yaklaşımıyla, kurulduğu günden itibaren yurt içinde ve yurt dışında pek çok önemli projeyi, akılcı ve estetik çözümlerle gerçekleştirmiştir.


Yapı ve insan ölçeği arasındaki dengeyi yakalayan, yapı teknolojisini ve üretim tekniklerini yerel veriler doğrultusunda sonuna kadar zorlayan, yenilenebilir enerji kaynaklarını yapıyla bütünleştiren, boşluğun gücüne inanarak zamanın ihtiyaçlarının ötesinde mekânlar kurgulayan, strüktürel sistemi bir tasarım öğesine dönüştürerek tasarımlarını geliştiren anlayışı ve dinamik kadrosuyla çalışmalarını sürdürmektedir

Ankara’nın düşük yoğunluklu konut yerleşim bölgesi olan İncek’te, başkentin karmaşasından ağaçlar ile izole edilmiş sakin ve huzurlu köşesinde, nitelikli yapıların ve komşuların bulunduğu bir bölgede konumlanan Nivera İncek, mimari yaşam kurgusu, çok fonksiyonlu ve mahremiyete imkân veren geniş peyzaj alanları, modern ihtiyaçlar ile lüks bir yaşam tarzının buluşma noktası olarak tasarlanmıştır. 8 konaktan oluşan proje de her konak, bodrum kat, zemin kat ve 1. kat olmak üzere toplamda 3 kattan oluşmaktadır. Ana tasarım kararlarından biri mekânların kütlesel olarak ifade edilmesiyle dinamik bir görüntü oluşturmaktır. Bahçeye erişim de dâhil olmak üzere yaşam alanları zemin katta planlanmıştır ve her bahçenin kendisine ait havuz imkânı bulunmaktadır. İç mekan ve dış mekan kurgusu birlikte irdelenmiş ve rahat bir sirkülasyon yaratan, birbiriyle entegre bir kullanım amaçlanmıştır.


Bu sebeple zemin katta yer alan yaşam alanları olabildiğince geçirgen tasarlanmıştır. 1. kat; yatak odalarının bulunduğu özel alan olarak düşünülmüş, bodrum kata ise ortak ihtiyaçlara yönelik yardımcı odalar ve spor odası eklenmiştir. Bulunduğu hafif eğimli arazinin avantajı kullanılarak topoğrafyayla bütünleşen kademeli bir yerleşim planı uygulanmıştır, böylelikle konakların birbirinin ışığını ve görüşünü kapatması engellenmiştir. Toplamda 8200 m² arsa alanı ve 5000 m² inşaat alanından oluşan projede kişinin kendine özel kurgulayarak kullanabileceği 700’er m²’lik bahçe alanları tasarlanmıştır. Ayrıca her konağın bahçe kotundan erişim sağlanabilen otoparkı bulunmaktadır, dolayısıyla güvenlik açısından da rahat
bir kullanım mümkün kılınmıştır. Yapılarda sürdürülebilir ve uzun ömürlü doğal malzemeler kullanılmıştır. Çatıda ise bu doğal malzemelerle estetik bir kontrast yaratacak şekilde,
hem uzun ömürlülüğüyle hem de tüm iklim koşullarına gösterdiği direnç ve dayanıklılıkla bilinen uygulaması kolay metal kenet çatı sistemi kullanılarak, yaşayanlara konforlu bir hayat sunulmuştur.

İç Mimar

1984 Ankara doğumlu Merih Çakıcı, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde tamamlamıştır. İç Mimarlık eğitimine başladığı yıl itibarıyla çeşitli ofislerde tasarımcı olarak yurt içi ve yurt dışında gerçekleşen birçok önemli projede yer almıştır.

İç Mimar

1987 Ankara doğumlu Anıl Ören, lisans eğitimini Başkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde tamamlamıştır. Eleven Studio İç Mimarlık ve Tasarım Firması 2010 yılında kurulmuştur. Eleven Studio kuruluşundan bu yana, yurt içi ve yurtdışı 150’ye yakın yüksek standartlı ve farklı ölçeklerde proje tasarımı gerçekleştirmiştir.

Peyzaj Mimarı

Dilşen Kara, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nde tamamlamıştır. 1993 yılında kendi firmasını Çevre Peyzaj adı altında kurmuştur. Çevre Peyzaj kuruluşundan bu yana, peyzaj konsept ve uygulama projeleri ile bitkisel uygulama alanında sahip olduğu tecrübeyle, yeniliklere açık, yaratıcı tasarım anlayışıyla, sürdürülebilir peyzaj proje ve uygulamalarını hayata geçirmektedir. Firma yurt içi ve yurt dışı çalışmaları ile uluslararası tasarım dünyasında, farklı ölçekte pek çok önemli proje ile yerini almaktadır.